Информатор Киев

ЖИЗНЬ

Українці вирішили, що робити з монументом «Батьківщина-Мати» у Києві

Українці взяли участь в опитуванні щодо зміни символіки на монументі «Батьківщини-матері». Таким чином вони зробили свій внесок у культурний розвиток країни.

Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко, передає Інформатор.

Це опитування стало другим за залученістю опитуванням у додатку «Дія», в якому взяли участь близько 780 тисяч людей. Найбільшу кількість голосів (85%) набрав варіант «замінити на Тризуб». За варіант «зняти радянський герб і залишити щит чистим» віддали свій голос 9% опитуваних, а варіант «залишити все як є» набрав найменше голосів — 6%.

«Так, ми могли все зробити без консультацій з громадськістю. Зробити на свій розсуд. Але я впевнений, що діалог з суспільством — вкрай важливий. Його треба ініціювати по таких питаннях, тим паче коли нам це нічого не коштує. Мова не йде сьогодні про те, щоб повністю демонтувати монумент, тому що це точно не на часі через величезні кошти, яких потребує цей процес. Продовжуємо працювати над трансформацією монумента — його переосмисленням та технічними змінами», — зазначив Ткаченко.

Зазначимо, що монумент «Батьківщина-мати» розташований на території Національного музею історії України у Другій світовій війні. Він вважається найвищою скульптурою у Європі.

Владлена Мачульська

Наверх