Информатор Киев

ВОЙНА

Як в Києві на Оболоні відбудовують зруйнований ракетним обстрілом будинок і коли планують завершити роботи

Мер Києва Віталій Кличко перевірив, як відбуваються роботи з відновлення пошкодженого будинку на Оболоні на вулиці Богатирська, 20. Вранці 14 березня в результаті ракетного обстрілу будинок був суттєво пошкоджений, загинула одна людина.

Сьогодні будівельники, розбираючи завал у ліфтовій шахті одного з під’їздів, знайшли уламок російської ракети, передає Інформатор з посилання на КГГА.

У червні влада Києва розпочали відновлення 11 житлових будинків, які зазнали найбільших руйнувань внаслідок ракетних обстрілів російськими варварами. Нещодавно перевіряли, як тривають роботи на вулиці Чорнобильській.

«Сьогодні – тут, на Богатирській. Також місто розпочало відновлювальні роботи в будинках на вулицях Крушельницької, Гаврилишина, Ірпінській, на поспектах Свободи та Лобановського», – сказав Віталій Кличко.

Загалом же у столиці пошкоджено понад 640 інфраструктурних об’єктів та житлових будинків. Вони зазнали пошкоджень різного ступеню.

На відновлювальні роботи на 360-ти об’єктах столиця виділила з резервного фонду міського бюджету майже 600 мільйонів гривень. Іще 200 мільйонів виділив Уряд.

Завершити роботи на першочергових об’єктах місто планує до початку опалювального сезону.

«Сьогодні ми перевіряємо, як тривають роботи на пошкодженому багатоквартирному 9-поверховому житловому будинку на вулиці Богатирській, 20. У будинку – 144 квартири, пошкоджені – 100 квартир.
Тобто 70 відсотків житлового фонду. В результаті ракетного удару повністю зруйновані дві стінові панелі сходових клітин, ліфтова шахта, частково зруйновані сходи та сходові майданчики, перегородки, вибиті вікна. Фахівці, які здійснювали експертизу, встановили, що будинок придатний до відновлення. Тож сьогодні місто працює над тим, щоб уже за три місяці, до початку опалювального сезону, мешканці повернулися до своїх домівок. Ми вже розпочали, зокрема, утеплення фасаду, заміну вибитих вікон. Тож після реконструкції ця 9-поверхівка буде відповідати всім сучасними енергоефективним нормам», – зазначив Віталій Кличко.

Окрім того, на об’єкті виконують роботи із влаштування підсилень конструкцій, вивозять будівельне сміття. Здійснюють демонтаж зруйнованих залізобетонних конструкцій, очищення поверхонь стін від нагару.

Всі новини про життя в Києві під час війни читайте в розділі— ВІЙНА.

Більше новин в нашому Telegram-каналі. Якщо ви стали свідком надзвичайної ситуації чи аварії, виявили небезпечний предмет, бездиханне тіло, помітили вогонь чи підпал, повідомте про це 101, 102 та 103, а також напишіть у нашому Telegram-чаті. Приєднатися до нього можна ТУТ.

Соломія Новосільська

Наверх